محمدجواد آذری جهرمی، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه

فیلتر کردن سایت دادخواست توجیه قانونی ندارد

نویسنده: تیم دادخواست
دیدن همه امضاها
۴۴۳ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

مدتی است که سایت دادخواست از سوی دولت ایران فیلتر شده‌است. فیلتر کردن و سانسور تارنمای دادخواست از سوی مقامات هیچ توجیه اخلاقی، قانونی، یا سیاسی ندارد. این سایت یک پایگاه بی‌طرفِ شهروندی برای انعکاس تمایلات عدالت‌خواهانه مردم عادی در عرصه‌های گوناگون اجتماعی است. اکنون دسترسی به سایت برای کاربران ایرانی دشوار یا ناممکن شده‌است.

دولت جمهوری اسلامی ادعا دارد که به مردم و به رسانه‌ها پاسخگو است و به شکایات آنها رسیدگی می‌کند. ما از کانال رسمی‌ای که دولت در اختیار گذاشته، یعنی پرتال خدمات الکترونیک «کارگروه تعیین محتوای مجرمانه»، با پرکردن فورم‌های مربوطه، تقاضا کردیم که فیلتر را از سایت دادخواست بردارند. اما به ما گفته شد، «بلحاظ کثرت محتوای مجرمانه در تارنمای مزبور، در حال حاضر با رفع فیلتر آن مخالفت شده‌است.»

تارنمای دادخواست تبلیغ‌گر هیچ ایدئولوژی و برنامه سیاسی نیست و نسبت به هیچ دولتی ابراز دشمنی نکرده و آنچه تاکنون در این سایت چاپ شده در شمول جرایم رایانه‌ای و هفت بخش فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در جمهوری اسلامی قرار نمی‌گیرد (محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی؛ علیه مقدسات اسلامی؛ علیه امنیت و آسایش عمومی؛ علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی؛ محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی؛ و تحریک، ترغیب، یا دعوت به ارتکاب جرم). چاپ «محتوای مجرمانه» یک اتهامِ بی‌پایه بیش نیست.

ما خواهان برداشته شدن فیلتر از سایت دادخواست هستیم و مایل هستیم در اینجا کاربران حمایت خود را از این خواست اعلام کنند. از امضا کنندگان می‌خواهیم برای ما بنویسند علاوه بر سایت دادخواست کدام وبسایت‌های دیگر را مایلند از فیلتر بیرون بیاورند، نام این سایت‌ها را به هنگام امضا در بخش توضیح بیشتر به اطلاع ما برسانید تا این نامها را هم برای رفع فیلتر به نام دادخواست اضافه کنیم.

نام سایتها و اپ هایی که حامیان این دادخواست خواهان رفع فیلتر از آنها هم هستند:

یوتوب
تلگرام
توییتر

به روز شده‌ها

۴ ماه قبل

27-07-2020 07:25:17

دادخواست چاپ شد

۴ ماه قبل

27-07-2020 22:16:29

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۷ ماه قبل

06-05-2020 23:39:14

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۷ ماه قبل

04-05-2020 16:25:10

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 421 حامی
  • 22 در انتظار تأیید