ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه

درخواست آزادی فوری دو تن از اعضای «عرفان حلقه» از زندان

نویسنده: شماری از اعضای مجموعه «عرفان حلقه»
دیدن همه امضاها
۳۸۳ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

امیرحسین میرخلیلی و طاهر حاجی قربانی دو تن از اعضای عرفان حلقه در شرایطی در زندان به‌سر می‌برند که سرعت شیوع ویروس کرونا و بیماری «خطرناک» کویید 19 و شرایط نامناسب بهداشتی زندان به همراه زندانیان بسیاری با خطر جانی مواجه هستند.
احتراما به استحضار می‌رساند؛ ما شماری از اعضای مجموعه عرفان حلقه و ایرانیان سراسر دنیا، با توجه به شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها و احتمال بالای ابتلا به کویید 19 و تلفات جانی ناشی از آن نگرانی خود را از وضعیت دو تن از اعضای مجموعه عرفان کیهانی (عرفان حلقه) به نام‌های طاهر حاجی قربانی و امیرحسین میرخلیلی که در حال حاضر در زندان اوین به‌سر می‌برند، اعلام می‌داریم و خواستار آزادی فوری این دو زندانی هستیم.
ما همچنین خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم.
لازم به توضیح‌است؛ شما به عنوان رئیس قوه قضاییه در روز چهارشنبه، 7 اسفند 98، طی بخشنامه‌ای اعلام کردید که زندانیان محکوم به «اقدام علیه امنیت ملی که محکومیت آنها بیش از ۵ سال باشد»، نمی‌توانند از مرخصی استفاده کنند و این ابهام طرح شده که مگر زندانیانی که محکومیتی بیشتر از 5 سال دارند امکان ابتلا به بیماری را ندارند!
لذا ما امضاکنندگان این نامە، با توجه به وظیفه اخلاقی و وجدانی خود از شما می‌خواهیم که نسبت به وضعیت این دو زندانی عقیدتی بی‌توجه نبوده و در خصوص آزادی آن‌ها و همینطور آزادی سایر زندانیان عقیدتی-سیاسی اقدامات لازم رو مبذول فرمایید.
مسلم است که در صورت بروز هر اتفاق ناگواری برای عزیزان زندانی مسئولیت مستقیم آن با دستگاه قضایی کشور است.
رونوشتی از این نامه برای سازمان‌های حقوق بشری ارسال شده و نتیجه آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
پیش‌تر نیز برخی اعضای خانواده زندانیان سیاسی-عقیدتی در نامه‌های مختلف، وضعیت بهداشت و اخبار مربوط به شیوع کرونا در زندان را «نگران‌کننده» خوانده و خواستار «آزادی یا حداقل مرخصی قابل قبول زندانیان تا پایان دوران بحران» شده‌بودند.
در مورد طاهر حاجی قربانی و امیرحسین میرخلیلی بیشتر بدانیم:
طاهر حاجی قربانی از هواداران محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه پیش‌تر در دادگاه بدوی از بابت چند اتهام به 20 سال زندان محکوم شده‌بود که این رای در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد و با توجه به اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی حکم ۷ سال حبس تعزیری او قابل اجرا است. آقای قربانی از تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ در زندان به سر می برد.

امیرحسین میرخلیلی، نیز یکی دیگر از هواداران عرفان حلقه، محبوس در زندان اوین از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌است که در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدیدنظر و به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال زندان برای آقای میرخلیلی قابل اجرا خواهد بود. آقای میرخلیلی نیز از دهم مهرماه ۱۳۹۸ در زندان محبوس بوده و در انتظار برگزاری و رای دادگاه تجدیدنظر است.

به روز شده‌ها

۶ ماه قبل

14-04-2020 06:05:56

دادخواست چاپ شد

۵ ماه قبل

23-04-2020 12:14:48

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۶ ماه قبل

16-04-2020 13:54:12

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۶ ماه قبل

15-04-2020 13:17:10

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

تازه‌ترین دادخواست‌ها

  • 240 حامی
  • 143 در انتظار تأیید