انتخاب واقعی مردم در ایران سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی است

نویسنده: کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران
دیدن همه امضاها
۹ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

قرار است نمایش مضحکه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند سال جاری برگزار گردد.

  • اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

مطابق روال همیشگی نمایش‌های انتخاباتی در نظام جمهوری اسلامی، شورای نگهبان که نیمی از اعضای آن از منصوبان علی خامنه‌ای هستند، تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس را بر عهده دارند. بنا به گزارش رسانه‌های حکومتی، برای نمایش انتخابات پیشارو، شورای نگهبان ۵۰ تا ۶۰ درصد داوطلبان را رد صلاحیت کرده است. مطابق این گزارش‌ها اسامی بیش از ۱۰۰ تن از نمایندگان مجلس کنونی هم در فهرست رد صلاحیت شدگان هستند.

رژیم جمهوری اسلامی در شرایطی به استقبال برگزاری این نمایش انتخاباتی می‌رود که زیر فشار پیامدهای فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری توسط پدافند سپاه پاسداران قرار گرفته است که به مرگ ۱۷۶ نفر انجامید. پس از این فاجعه هولناک مردم مبارز ایران، دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف ایران را به میدان اعتراض علیه این جنایت و دروغ‌پردازی وقیحانه حکومت اسلامی تبدیل کرده و شعار “جمهوری اسلامی نابود باید گردد” سر دادند.

سران رژیم در حالی مهندسی کردن این نمایش انتخاباتی را در دستور قرار داده‌اند که برگزاری مراسم رژه تابوت‌ها در شهرهای ایران و عراق و افسانه‌پردازی در مورد قاسم سلیمانی با هدف به حاشیه راندن و مختومه اعلام کردن خیزش آبان و جنبش توده‌ای در عراق با شکست مواجه شده است. حکومت اسلامی در شرایطی به دوم اسفند نزدیک می‌شود که بحران عمیق اقتصادی و تشدید تحریم‌های بین‌المللی، رژیم را در آستانه ورشکستگی مالی قرار داده و جمهوری اسلامی نزد افکار عمومی در جهان بیش از پیش رسوا و بی اعتبار شده است.

رژیم اسلامی در شرایطی مضحکه انتخابات مجلس را تدارک می‌بیند که در جریان خیزش آبان ماه با اشرار و اغتشاشگر نامیدن معترضان خون ۱۵۰۰ تن از جوانان به ستوه آمده از فقر و بیکاری را به کف خیابان ریخت، بیش از هزار نفر را زخمی کرد و حدود هشت هزار نفر را دستگیر و روانه شکنجه‌گاه نمود که هنوز از سرنوشت بسیاری از آنان خبری در دست نیست.

رژیم اسلامی در حالی مردم را به پای صندوق‌های رأی فرا می‌خواند که بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی و گرداندن جنازه او و موشک‌پراکنی به پایگاه تخلیه شده آمریکا در عراق، خود فریبانه جشن”پیروزی بر آمریکا” را برپا کرد.

پس از فاجعه سقوط هواپیما و قربانی شدن ۱۷۶ انسان به مدت سه روز با نیرنگ و دروغ‌پردازی، حقیقت را قربانی کرد و افکار و احساسات انسانی مردم را به بازی گرفت. اکنون همین جمهوری اسلامی جنایتکار و دروغ‌پرداز که دستش تا آرنج به خون شهروندان آغشته است در اوج وقاحت از مردم می‌خواهد با رفتن به پای صندوق‌ها، بر ادعای مشروعیت رژیمش مهر تایید بکوبند.

مردم آگاه ایران به خوبی می‌دانند آنچه به نام انتخابات در ایران تحت حاکمیت رژیم اسلامی طی چهار دهه گذشته جریان داشته است هیچ‌گاه کوچک‌ترین ربطی به حق رأی و حق انتخاب آزادانه آحاد جامعه نداشته است. همه آنچه را به نام انتخابات آزاد به مردم قالب کرده است دروغی بیش نبوده است. در واقع کارزارهای نمایش انتخاباتی همواره عرصه کشمکش جناح‌ها و دار و دسته‌های رژیم اسلامی بر سر تقسیم قدرت و گرفتن سهم بیشتر از حاصل استثمار طبقه کارگر و توده‌های زحمت‌کش و غارت منابع و ثروت جامعه بوده است.

رژیم این بار که صدای پای انقلاب را شنیده است برای دادن آرایش جنگی به صفوف خود، برای مقابله با خطر انقلاب حتی به نمایندگان کنونی مجلس هم رحم نمی‌کند. رژیم اسلامی اینک به مجلس یک‌دست و گوش به فرمان سپاه نیاز دارد.

اکنون وقت آن است که دوره تدارک این نمایش مضحکه انتخاباتی را به میدان رسوا کردن هر چه بیشتر رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی تبدیل کنیم. نباید گذاشت که این رژیم از پیامدهای خیزش آبان ماه، کشتار مردم در مراسم رژه تابوت‌ها، فاجعه ساقط کردن هواپیمای مسافربری و کشتار انسان‌های بی‌دفاع و دروغ‌پردازی حول آن و این همه فقر و فلاکت و بی حقوقی‌هایی که به مردم تحمیل کرده جان سالم به در برد.

اکنون زمان آن است که در هر شهر و شهرستانی نام نامزدهای این نمایش انتخاباتی را به عنوان کسانی که نامزد همدستی با عاملان کشتار شهروندان معترض هستند، به عنوان نامزد همدستی با جانیانی که خون جوانان عاصی از فقر و فساد حکومتی را به زمین ریخته‌اند، به عنوان همدستی با عاملان کشتار مردم و دروغ‌پردازی، به مردم معرفی شوند.

اینها در شرایطی آمادگی خود را برای تبدیل شدن به پیچ و مهره‌های این حکومت اعلام کرده‌اند که رژیم جمهوری اسلامی از هیچ جنایتی علیه مردم دریغ نکرده است؛ در شرایطی که مادران جان باختگان و جنبش آزادی‌خواهی در ایران پرچم دادخواهی علیه این رژیم سفاک را برافراشته‌اند و دادخواهی را از مسیر مبارزه برای به زیر کشیدن این رژیم دنبال می‌کنند.

بعد از خیزش‌های دی ماه ۹۶ و آبان ماه ۹۸ دیگر جایی برای مانور سیاسی و عوام‌فریبی‌های اصلاح‌طلبان حکومتی که در نمایش‌های انتخاباتی مردم را در برابر گزینه بد و بدتر قرار می‌دادند نیز باقی نمانده است. در جریان خیزش‌های انقلابی دی ماه و خیزش آبان ماه، اصلاح‌طلبان حکومتی در توجیه سرکوب عریان علیه مردم بپاخاسته، از جناح اصول‌گرا و فرماندهان سپاه هیچ کم نیاوردند.

نامه‌نگاری‌های سران جنبش سبز به [علی] خامنه‌ای و به زیر سئوال بردن شرایط و صفات رهبری وی با استناد به قانون اساسی و فراخوان مردم برای شرکت در نمایش انتخابات مجلس در راستای استراتژی نجات و اصلاح رژیم اسلامی است و هیچ ربطی به منافع مردم ندارد. مردم نباید بیش از این فریب اینها را بخورند.

کارگران و مردم آزادی‌خواه!

اگر خواهان پایان دادن به چرخه کشتار شهروندان بی دفاع و به اسارت گرفتن آنان هستید؛ اگر خواهان پایان دادن به این همه دروغ‌پردازی هستید؛ اگر خواهان پایان دادن به فاجعه بیکاری، فقر و فلاکت اقتصادی و این همه مصائب و بی‌حقوقی‌ها هستید؛ اگر خواهان پایان دادن به ستمگری‌های ملی و مذهبی هستید؛ اگر خواهان پایان دادن به تخریب محیط زیست هستید، اگر خواهان پایان دادن به تبعیض و بی‌حقوقی زن و دخالت مذهب در حکومت و در زندگی خود هستید؛ اگر خواهان آزادی و برخورداری از یک زندگی مرفه و آسوده هستید، به کارزار رسوا کردن مضحکه انتخاباتی مجلس جمهوری اسلامی بپیوندید.

عزم قاطع خود را برای به زیر کشیدن رژیم سرمایه‌داری اسلامی نشان دهید.

انتخاب واقعی کارگران و مردم تشنه آزادی در ایران سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و تحقق شعار نان، کار، آزادی و اداره شورایی است.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

به روز شده‌ها

۲ سال قبل

29-01-2020 17:15:17

دادخواست چاپ شد

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 5 حامی
  • 4 در انتظار تأیید