مردم شریف و آزاده‌ ایران و جامعه بین‌المللی

ما خواهان آزادی فوری خانواده‌های داغدار و پایان‌ اذیت و آزار آن‌ها هستیم!

نویسنده: تنظیم‌کنندگان دادخواست
دیدن همه امضاها
۱۲۷ به شکل پی‌دی‌اف دانلودکنید
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

(پس از امضای این دادخواست، ایمیلی برایتان فرستاده می‌شود که لازم است آن را باز و امضای خود را تایید کنید تا امکان ثبت امضا فراهم شود)

  • با امضای خود از درخواست این نامه پشتیبانی کنید

در روز دوم دی ماه ۹۸، ‌خانم ناهید شیربیشه و آقای منوچهر بختیاری، مادر و پدر زنده‌یاد پویا بختیاری و تعدادی دیگر از اعضای این خانواده، در کرج بازداشت شدند. سپس در نیمه شب به منزل خانم شهناز اکملی رفتند و ایشان و دخترشان را مورد ارعاب شدید قرار دادند. هم چنین آرمیتا ابراهیمی، خواهر جان‌باخته آرشام ابراهیمی را به‌ اطلاعات اصفهان احضار کردند. سوم دی ماه نیز محمد شهبازی، برادر جان‌باخته آمنه شهبازی را به پلیس امنیت احضار کردند.

خشونت و آزار خانواده‌های داغدار و دادخواه، شیوه‌ همیشگی مسئولان جنایتکار حکومت اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته بوده است. آن‌ها با وقاحت و بی‌شرمی تمام به جای پاسخ‌گویی بر چرایی و چگونگی کشتار عزیزانمان، ‌تا می‌توانند به مردم ایران و جهان دروغ می‌گویند و خانواده‌ها را نیز زیر شدیدترین فشارها و اذیت و آزارها قرار می‌دهند.

حکومت گمان می‌کند که با این جنایت‌ها و خشونت‌های افسار گسیخته می‌تواند مردم جان به لب رسیده را خاموش سازد، به ویژه در این شرایط که خشم مردم از حکومت به حد نهایت رسیده است و حکومت نیز این را به خوبی می‌داند، اما اگر دیگر دیکتاتورهای پیشین توانستند صدای مردم جان به لب رسیده از بی‌عدالتی و تبعیض را خاموش سازند، حکومت اسلامی که هیچ نقطه‌ روشنی در کارنامه‌ ننگین سراسر فساد و حق‌کشی خود ندارد نیز می‌تواند.

ما به حکومت هشدار می‌دهیم: اکنون دیگر دهه‌ ۶۰ نیست که خانواده‌های زخم‌خورده تنها باشند و یار و پشتیبانی نداشته باشند. حال فریاد دادخواهی خانواده‌های آسیب‌دیده به گوش تمام مردم ایران و جهان می‌رسد و اگر همچنان به سرکوب و خشونت و بازداشت‌ها ادامه دهند، ممکن است بتوانند تعدادی دیگر را نیز بازداشت و شکنجه کرده و حتی بکشند، ولی گور خود را نیز خواهند کند زیرا مردم تحملشان به نقطه‌ جوش رسیده است و دیگر سکوت نخواهند کرد.

ما مادران و خانواده‌های داغدار و دادخواه، این سرکوب‌ها و بازداشت‌ها را به شدت محکوم می‌کنیم و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی خانواده‌های بازداشت شده و پایان دادن به‌ اذیت و آزار آن‌ها هستیم. ما از حق برگزاری مراسم آزادانه خانواده‌های داغدار که اولیه‌ترین حق یک خانواده آسیب‌دیده است به شدت پشتیبانی می‌کنیم و در برابر این سرکوب‌ها و بی‌عدالتی‌ها ساکت نمی‌نشینیم و از تمامی مردم ایران و جهان می‌خواهیم فریاد دادخواهی این مردم سرکوب شده را بلند کنند.

ما باز هم از مردم شریف و آزاده‌ ایران و جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که روز ۵ دی ماه (۲۶ دسامبر) مصادف با چهلمین روز کشته شدن فرزندانمان را «روز بین‌المللی ادای احترام به قربانیان آبان ماه» اعلام‌ کرده تا از این پس با برگزاری مراسم یادبود، یک دقیقه سکوت کنیم یا به هر طریق که می‌توانیم یاد عزیزانمان را گرامی داشته و این جنایات و اذیت و آزار خانواده‌های داغدار و دادخواه را محکوم کنیم.

امضا کنندگان:

۱) مادر قائدی و مرسده قائدی، از مادران و خانواده‌های خاوران- مادر و خواهر دادخواه (صادق که در ۳۱ بهمن ۱۳۶۱ و جواد قائدی که به همراه همسرش منیرالسادات هاشمی در ۲۲ مرداد ۱۳۶۲ اعدام شدند)

۲) معصومه دانشمند، لادن و لاله بازرگان: از مادران و خانواده‌های خاوران- مادر و خواهران دادخواه (بیژن بازرگان، کشته شده در شهریور ۱۳۶۷)

۳) گلزار و حمیده قباخلو: از مادران و خانواده‌های خاوران- مادر و خواهر دادخواه (حمید قباخلو، کشته شده در تابستان ۱۳۶۷)

۴) ایراندخت رضازاده: از مادران و خانواده‌های خاوران- خواهر دادخواه (داریوش رضازاده، کشته شده در ۳۱ تیر ۱۳۶۰)

۵) گلرخ جهانگیری: از مادران و خانواده‌های خاوران- همسر دادخواه (حسن جهانگیری لاکانی، کشته شده در ۱۱ آذر ۱۳۶۲)

۶) محمد اعظمی: از مادران و خانواده‌های خاوران- برادر دادخواه (فریدون اعظمی، کشته شده در ۸ آبان ۱۳۶۲)

۷) بانو صابری: از مادران و خانواده‌های خاوران- همسر (عباسعلی منشی رودسری، کشته شده در تابستان ۱۳۶۷)

۸) عصمت طالبی کالخوران: از مادران و خانواده‌های خاوران- خواهر و همسر (عادل طالبی کالخوران، کشته شده در شهریور ۱۳۶۷ و عبدالمجید سیمیاری در ۱۳۶۷)

۹) خاطره معینی: از مادران و خانواده‌های خاوران- خواهر دادخواه (هبت‌اله معینی، کشته شده در تابستان ۱۳۶۷)

۱۰) رضوان مقدم: از مادران و خانواده‌های خاوران- همسر دادخواه (علی‌اصغر منوچهر آبادی، کشته شده در شهریور ۱۳۶۷)

۱۱) مینا لبادی: از مادران و خانواده‌های خاوران- همسر دادخواه (علی اصغر ضیغمی، کشته شده در تابستان ۱۳۶۷)

۱۲) مرسده محسنی: از مادران و خانواده‌های خاوران- خواهر دادخواه (مجتبی محسنی، کشته شده در آذر ۱۳۶۷)

۱۳) منصوره بهکیش: از مادران و خانواده‌های خاوران- خواهر (زهرا، ‌محمود، محمدرضا، محسن و محمدعلی بهکیش، از کشته‌شدگان دهه‌ ۶۰ و سیامک اسدیان (همسر زهرا، کشته شده در ۱۳ مهر ۱۳۶۰)

۱۴) حسین زال زاده: برادر دادخواه (ابراهیم زال زاده که در ۵ اسفند ۱۳۷۵ کشته شد)

۱۵) پرستو فروهر: دختر دادخواه (پروانه اسکندری و داریوش فروهر، کشته شده در یکم آذر ۱۳۷۷)

۱۶) سیما صاحبی: همسر دادخواه (محمدجعفر پوینده، کشته شده در ۱۸ آذر ۱۳۷۷)

۱۷) شرافت زرینی (دایه شریفه)، محمد حسین پناهی (خالو میرزا) و امجد حسین پناهی: مادر، پدر و برادر دادخواه (اشرف و رامین حسین پناهی: اشرف در مرگی مشکوک در ۶ مهر ۱۳۸۷ و رامین در ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ کشته شدند و افشین حسین پناهی زندانی است)

۱۸) راحله فرج زاده طارانی: خواهر دادخواه (شهرام فرج زاده طارانی، کشته شده در ۶ دی ۱۳۸۸)

۱۹) مهوش علاسوندی و بیژن فتحی: مادر و پدر دادخواه (عبداله و محمد فتحی، کشته شده در اردی‌بهشت ۱۳۹۰)

۲۰) قدم‌خیر فرامرزی، عبداله احمدی و ژیلا احمدی: مادر، پدر و خواهر دادخواه (بهرام و شهرام احمدی: بهرام در ۷ دی ۱۳۹۰ و شهرام در ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ کشته شدند)

۲۱) شعله پاکروان: مادر دادخواه (ریحانه جباری، کشته شده در ۳ آبان ۱۳۹۳)

۲۲) خانواده دادخواه (محمد ثلاث، کشته شده در ۲۸ خرداد ۱۳۹۷)

به روز شده‌ها

۸ ماه قبل

30-12-2019 17:17:47

دادخواست چاپ شد

۷ ماه قبل

18-01-2020 22:36:46

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

تازه‌ترین دادخواست‌ها

  • 53 حامی
  • 74 در انتظار تأیید