شهرداری تهران

ابطال مصوبه موانع فیزیکی شهرداری تهران

نویسنده: تیمور الف
دیدن همه امضاها
۲۴۷ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

روایت شهروند از مشکلات محله با شهرداری تهران

در محله‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم عده‌ای هر روز اتوموبیل خود را در پیاده‌رو پارک می‌کنند به نحوی که عابر پیاده اصلاً قادر نیست در پیاده رو راه برود. بارها شاهد بوده‌‌ایم چند نفر کیف‌شان مورد دستبرد قرار گرفته چون نمی‌توانستند در پیاده‌رو حرکت کنند و مجبور شدند وارد خیابان شوند و موتوری‌های سارق کیف آنها را از دست‌شان قاپ زده و فرار کرده‌اند. چند بار هم به همین دلیل عابر تصادف کرده‌است.

بنده با کمک اهالیِ محل چند میله در پیاده‌رو نصب و حدود 2.5 میلیون تومن برای این منظور خرج کردیم تا دیگر هیچ اتوموبیلی نتواند در پیاده‌رو پارک کند. تا مدت‌ها مشکلی نبود، اما ناگهان روز گذشته مأموران شهرداری به محل ما آمدند و تمام میله ها را بریدند!

ما به اتفاق اهالی محل به شهرداری رفتیم تا شکایت کنیم. به ما گفتند شورای شهر دستور داده تمام موانع فیزیکی در پیاده‌رو حذف شود تا معلولین بتوانند از پیاده‌رو استفاده کنند. به آنها توضیح دادیم، «وقتی که اتوموبیل در پیاده‌رو پارک کند، عابر معمولی هم نمی‌تواند از پیاده‌رو استفاده کند چه برسد به معلول! از طرف دیگر، اگر شهرداری میله‌های استاندارد با فواصل مشخص نصب کند، شهروندان روی ویلچر هم می‌توانند رد شوند و معلولان مشکل نخواهند داشت، مشکل واقعی این ماشین‌ها و موتورهای پارک شده در پیاده‌رو هستند. همانطور که در تصویر می‌بینید عابر نمی‌تواند از پیاده‌رو استفاده کند و اینها به بهانه حمایت از معلولین میله ها را می برند. شهرداری باید بداند که قیمت میله‌ها بالاست و عده‌ای سودجو به عنوان بازیافت آنها را می فروشند و پول به جیب می زنند.»

ما می‌دانیم که جریمه‌ای که از رانندگان برای پارک اتوموبیل در پیاده‌رو گرفته می‌شود به جیب شهرداری یا قوه قضاییه می‌رود. ما اطلاع داریم که شهرداری فاسد با یک مصوبه احمقانه به نام «رفع موانع فیزیکی» زندگی در محله‌ی ما را مختل کرده است. ما از مسؤلان دولتی می‌خواهیم هرچه زودتر به مشکل پارک غیرقانونی اتوموبیل و موتورسیکلت در پیاده‌روها رسیدگی کنند و آسایش را به محله‌ی ما بازگردانند.

پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

به روز شده‌ها

۱۰ ماه قبل

11-06-2022 02:31:57

دادخواست چاپ شد

۸ ماه قبل

28-07-2022 04:39:00

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۰ ماه قبل

13-06-2022 02:41:23

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۰ ماه قبل

11-06-2022 13:42:48

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۰ ماه قبل

10-06-2022 23:30:47

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 224 حامی
  • 23 در انتظار تأیید