دادستان کل تهران

پلاسکوی دیگری در پیش است!

نویسنده: عاطفه
دیدن همه امضاها
۳۵۰ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

حادثه تلخ پلاسکو همیشه در خاطر ما خواهد ماند، ساختمانی قدیمی در قلب تهران که به ناگهان فروریخت و نابود شد. هشدار که به زودی اتفاقی نظیر پلاسکو در تهران رخ خواهد داد، که بازهم ناشی از بی‌مسؤلیتی و فساد شهرداری تهران است.

در زمان شهرداری غلامحسین کرباسچی، کسی که به فساد شهرت یافت و با دریافت رشوه اقدام به زمین خواری کرد، بر روی دو آبراه بزرگ در تهران دو پاساژ احداث شد که  هر دو وضعیتی ناپایدار و ناسالم دارند: پاساژ میرداماد و پاساژ نصر.

پاساژ میرداماد روی آبراهه و مسیل رودبار ساخته شده که آب آن از کوه‌های شمالی می‌آید. صرف نظر از بوی آزاردهنده که منشأ آن به وسیله‌ی ساختمان پاساژ پوشیده و غیرقابل لایروبی شده، خطر نشت آب به زیر ساختمان به هنگام سیل و سست شدن کف آن نیز وجود دارد.

پاساژ نصر در محله گیشا نیز روی سیل برگردان غرب تهران ساخته شده است و همان خطرات از سوی سیل و نشتِ تدریجی آب متوجه زیربنای آن است.

همانطور که تعدادی از نمایندگان شورای شهر تهران هم اشاره کرده‌اند اساساً ساخت این پاساژها روی مسیل آبراه غیرقانونی بوده‌است. علی‌رغم این زمین‌خواری علنی، حال نگرانی در این است کف این دو مرکز خرید سست شود و چه بسا هر دو پاساژ به ناگهان فروبریزند و ما شاهد کشته و مجروح شدن شهروندان بشویم. همچون پلاسکو، دولت وعده های تو خالی برای رسیدگی و تعمیر می‌دهد اما کاری نمی‌کند.

ما امضاکنندگان این دادخواست می‌خواهیم شهرداری به سرعت محل دیگری را برای مغازه‌دارهای این دو پاساژ در خارج از منطقه برپاکند، این دو ساختمان را تخریب نماید و آبراه‌ها را به مردم برگرداند که حق مردم است. ما تقاضا داریم تمام افرادی که در این زمین خواریِ غیرقانونی و به خطر انداختن جان مردم دخیل بوده‌اند و خطر فروریزشِ این دو پاساژ را در ابتدای کار سانسور کردند نیز به جرم فساد محاکمه شوند.

**مردم نگذارید پلاسکو تکرار شود**

#زمین_خواری
#پلاسکو_۲

به روز شده‌ها

۱ سال قبل

10-07-2021 02:26:40

دادخواست چاپ شد

۱ سال قبل

12-07-2021 17:49:45

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱ سال قبل

10-07-2021 12:14:34

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱ سال قبل

10-07-2021 07:37:29

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 340 حامی
  • 10 در انتظار تأیید