مردم ایران

دست ابراهیم رئیسی به خون آلوده است

نویسنده: امضا محفوظ
دیدن همه امضاها
۴۷۹ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

آیا شما حاضرید به یک قاتل رأی بدهید؟ آیا می‌توان در انتخاباتی شرکت کرد که یک قاتل نامزد اصلی آن است؟

ابراهیم رئیسی در تابستان ۱۳۶۷ به اتفاق مرتضی اشراقی (دادستان)، حسین‌علی نیّری (حاکم شرع)، و مصطفی پورمحمدی (نماینده اطلاعات) حکم اعدام هزاران زندانی عقیدتی را به اجرا گذاشت. اعدام‌شدگان همه اسیر و در بند بودند و هیچ تهدیدی از سوی آنها متوجه جمهوری اسلامی نبود. ابراهیم رئیسی به هنگام عضویت در «هیأت مرگ» معاون دادستان بود.

مرحوم آیت‌الله حسینعلی منتظری در فایل صوتی که از او منتشر شده در دیدار با ابراهیم رئیسی و دیگر اعضای هیأت مرگ خطاب به آنها گفته بود نام شما به عنوان جنایتکار در تاریخ ثبت خواهد شد.

ابراهیم رئیسی از سال ۱۳۵۹ به عنوان بازجو و دادستان وارد دستگاه قضایی و امنیتی شد و طی سالیانِ متمادی همواره حکم به سرکوب و زندانی کردن و اعدام ناراضیان و مخالفان جمهوری اسلامی داد. رئیسی از همکاران نزدیک و دوست صمیمی اسدالله لاجوردی جلاد اوین بود. در سال ۱۳۷۱ به دنبال ناآرامی‌های شهر مشهد، رئیسی چهار معترض را در کمتر دو هفته محاکمه کرد و به چوب اعدام سپرد.

اکثر جوانانی که در تابستان ۶۷ به دست ابراهیم رئیسی و  هیأت مرگ اعدام شدند قبلاً حکم گرفته بودند، بعضی دوران محکومیت‌شان تمام شده یا نزدیک به پایان بود. اما رئیسی و هیأت مرگ اسیران را در دادگاه‌های چند دقیقه‌ای بدون حضور وکیل دوباره محاکمه و بلافاصله اعدام کردند.  بسیاری را پس از اعدام در خاک «خاوران» در جنوب تهران در گورهای بی‌نام و نشان دفن کردند. خاوران سَند جنایت رئیسی است.

دست ابراهیم رئیسی به خون آلوده است. نام او به عنوان جنایتکار و قاتل در تاریخ ثبت شده است. ابراهیم رئیسی باید در یک دادگاه بین‌المللی به جرم کشتار هزاران جوانِ زندانی محاکمه شود.

با امضای این دادخواست اعلام می‌کنیم در رأی‌گیری‌ای که یک قاتل نامزد اصلی آن است شرکت نمی‌کنیم. رأی بی رأی!

#رأی_بی_رأی 

#رای_بی_رای

#lraniansBoycottElections

به روز شده‌ها

۱۲ ماه قبل

12-06-2021 09:30:03

دادخواست چاپ شد

۱۲ ماه قبل

13-06-2021 01:32:02

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۲ ماه قبل

12-06-2021 12:49:24

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۲ ماه قبل

12-06-2021 10:47:52

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۲ ماه قبل

12-06-2021 09:38:03

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 417 حامی
  • 62 در انتظار تأیید