باغ وحش صفادشت مسؤل قتل گورخر آفریقایی است

نویسنده: دوست‌دار حیوانات
دیدن همه امضاها
۴۸۷ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

مرگ دردناک گورخر آفریقایی پس از انتقال به ایران بار دیگر بی‌مسؤلیتی و ناآگاهی مسؤلان باغ‌وحش‌های ایران را به ما یادآور می‌شود. مدیران باغ وحش صفادشت در تهران مسؤل این فاجعه هستند.

مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در روزهای اول اردیبهشت سه رأس گورخر، دو ماده و یک نر، از کشور هلند وارد کرده، چند روز آنها را در شرایط اسف‌بار در گمرک نگه داشت، سپس به استان تهران منتقل نمود. اما روز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر رسید که گورخر نر که بی‌سرپرست به داخل جوی آب افتاده و پایش شکسته بوده، به طرز فجیعی مورد آزار قرار گرفته و سپس میان راه تلف شده‌است.

این بار اول نیست که چنین فاجعه‌ای رخ می‌دهد. دو سال پیش نیز پنج رأس گورخر متعلق به پارک ملی کویر در گرمسار در اثر بی‌تجربگی مسؤلان حیات وحش جان خود را از دست دادند.

دیدن موارد متعدد آزار و شکنجه‌ی حیوانات و گاه مرگ آنها در باغ وحش‌های ایران برای ما شهروندان که دوست‌دار حیوانات هستیم دردآور است. هیچ مسئولی به درستی به حال و روز حیوانات بی‌گناه رسیدگی نمیکند. جان حیوانات برای این مسؤلان بی‌ارزش است.

ما امضاکنندگان این داخواست می‌خواهیم تا اطلاع ثانوی که اوضاع محیط زیست و نگهداری حیوانات در کشور چنین آشفته و بی‌در و پیکر است، مجامع بین‌المللی جلو صدور حیوانات به باغ وحش‌های ایران را بگیرند. این باغ‌وحش‌های ناامن باید برچیده شوند! بهتر است این حیوانات به یک محیط زیست استاندارد در هرجای دنیا به غیر از ایران منتقل گردند یا به طبیعت و زادگاه خود بازگردانده شوند.

#گورخر_آفریقایی

به روز شده‌ها

۱ سال قبل

04-05-2021 19:42:59

دادخواست چاپ شد

۱ سال قبل

06-05-2021 02:22:44

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱ سال قبل

05-05-2021 11:39:18

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱ سال قبل

05-05-2021 09:14:00

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 451 حامی
  • 36 در انتظار تأیید