وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران

مافیای واکسن جان هزاران نفر را به خطر می‌اندازد

نویسنده: امضا محفوظ
دیدن همه امضاها
۴۸۵ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

۲۵ فروردین ۱۴۰۰

حسن روحانی گفته است، «مصوب کردیم که بخش خصوصی اگر خواست واکسن بیاورد.» این نخستین چراغ سبز به شبکه رانتی دلال‌ها و واسطه‌های وابسته به حاکمیت برای سودجویی از واکسیناسیون مردم است. می‌دانیم که بزرگترین وارد‌کننده‌های دارو و تجهیزات پزشکی نهادهایی چون ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد برکت، و بنیاد مستضعفان زیر نظر علی خامنه‌ای و امثال این‌ها هستند. وزارت بهداشت که باید مستقیم واردکننده‌ی واکسن و عرضه‌کننده‌ی رایگان آن باشد در برابر این قدرت‌های مافیایی عاجز است!

از سوی دیگر گزارش‌های میدانی از بازارسیاه دارو، مثل گزارش تجارت نیوز، حاکی از آن است که نوبت‌ دریافت واکسن از سهمیه بیمارستان‌ها، به طرز مشکوکی در بازارسیاه ناصرخسرو توسط دلال‌ها با بهای ۶۰ میلیون تومان برای دو دوز اسپوتنیک به فروش می‌رسد. سازمان نظام پزشکی و رؤسای بیمارستان‌ها بدون شک از این موضوع باخبر هستند. در برخی گزارش‌ها آمده که سهامداران بیمارستان‌های خصوصی و رؤسای بیمارستان‌های دولتی واکسن‌ها را به خویشاوندان و آشنایان خود تزریق کرده‌اند.

اکثر شهرهای ایران در وضعیت قرمز قرار دارند. موارد ابتلاء دم به دم افزایش می‌یابد. تلفات به طرز فجیعی هر روز بالا می‌رود. اما ستاد ملی مقابله با کرونا و کابینه نالایق روحانی هیچ برنامه جدی برای مهار ویروس و واکسیناسیون سریع شهروندان ندارند.

ما امضاکنندگان این دادخواست از اینکه دولت و وزارت بهداشت میدان را به مافیای حکومتی واردات دارو سپرده‌اند تا با جان مردم سوداگری کنند شاکی هستیم. ما خواهان واردات مستقیم واکسن توسط دولت، نظارت مستقیم وزارت بهداشت، و تزریق سریع، باقاعده، و رایگانِ واکسن به شهروندان می‌باشیم.

//

به روز شده‌ها

۲ ماه قبل

15-04-2021 08:56:37

دادخواست چاپ شد

۲ ماه قبل

19-04-2021 20:03:26

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

19-04-2021 08:48:35

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

19-04-2021 03:11:29

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 447 حامی
  • 38 در انتظار تأیید