اداره مهاجرت ترکیه

سرعت روند رسیدگی به پرونده پناهجویان را بالا ببرید

نویسنده: جواد عباسی توللی
دیدن همه امضاها
۲۴۰ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

چهار شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹
پناهجویان در ترکیه از برخی ابتدایی‌ترین حقوق خود محرومند و همه نهادهای متولی امور پناهجویان از جمله کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکیه و اداره مهاجرت این کشور چشم خود را بر روی نقض حقوق اساسی آنان بسته‌اند.
از زمان تأیید رسمی شیوع کرونا در ترکیه و تعطیلی کسب و کارها، حتی امکان اشتغال به کار سیاه هم از پناهجویان سلب شده است. اگر مشکلات قبلی نظیر محرومیت از بیمه درمانی، صادر نشدن مجوز اشتغال به‌ کار، برخوردهای نژادپرستانه با پناهجویان و از همه مهم‌تر مسکوت گذاشتن پرونده‌های پناهجویی توسط اداره مهاجرت را هم در کنار مشکلات یک‌ سال اخیر در نظر بگیریم، می‌توان پناهجویان ساکن ترکیه را جزو بی‌پناهترین انسان‌ها دانست.
از سوی دیگر برخوردهای سخت‌گیرانه با پناهجویان در ترکیه که در برخی موارد منجر به صدور حکم ترک خاک یا دیپورت به کشور مبدأ می‌شود، امنیت روانی را از بسیاری از پناهجویان سلب کرده است.
در سایه عدم حمایت‌های جدی سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای دولتی متولی امور پناهجویان در ترکیه است که روز به روز آمار اعمال خلاف قانون برای تأمین حداقل‌های معیشتی در میان پناهجویان افزایش پیدا می‌کند.
کافی‌ست سری به کانال‌های تلگرامی مربوط به پناهجویان در شهرهای مختلف ترکیه بزنید تا به ‌راحتی با آگهی‌های مربوط به تن فروشی، فروش مواد، قاچاق انسان، جعل مدارک دولتی و مواردی از این دست روبه‌رو شوید.
ما امضا کنندگان این دادخواست از همه سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق پناهجویان از جمله کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ترکیه می‌خواهیم تا با قبول دوباره مسئولیت در قبال پناهجویان به تعهداتشان در قبال آنها عمل کنند.
همچنین از اداره مهاجرت ترکیه می‌خواهیم نه تنها به روند رسیدگی به پرونده پناهجویان سرعت دهد بلکه با رعایت حقوق پناهجویان از جمله حق برخورداری از بیمه درمانی، در دوران همه‌گیری کرونا دست‌کم اندکی امنیت روانی را به آنها بازگرداند.
#رنج_پناهجویی
.

به روز شده‌ها

۲ ماه قبل

24-02-2021 19:44:38

دادخواست چاپ شد

۱ ماه قبل

14-03-2021 00:54:15

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

26-02-2021 13:52:29

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

25-02-2021 22:41:26

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

25-02-2021 20:39:20

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 220 حامی
  • 20 در انتظار تأیید