نهادها و سازمان‌های حقوق بشری

حسن تردست قاضی مرگ و اعدام

نویسنده: سلنا
دیدن همه امضاها
۴۲۴ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

یک شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۹

حسن تردست به قاضی اعدام شهرت دارد. طی سالیان دراز از دادیاری و دادرسی ارتقاء پیدا کرد و به مقام ریاست دادگاه کیفری استان تهران رسید و برای صدها انسان حکم اعدام برید. خودش در گفتگو با روزنامه اعتماد با افتخار گفته که به عنوان «قاضی ویژه قتل» به بیش از هزار پرونده رسیدگی کرده که فقط بیست درصد آنها منتهی به برائت شده‌اند. گفته است: «بنده معتقدم همان گونه که قرآن کریم خطاب به خردمندان فرموده . . . قصاص عین عدالت است.»

حالا قاضی قتل و قصاص و اعدام در دوران بازنشستگی به اتفاق خانواده‌اش به کشور آلمان می‌رود ــ کشوری که مجازات اعدام در آن ممنوع است ــ  و با پول خون کسانی که به قتلگاه فرستاده زندگی شیرین را در خارج از کشور برای خود و خانواده تجربه می‌کند. دختر او هم با پول خون کسانی چون ریحانه جباری از آزادی های اروپایی بهره می‌برد و با پوشش آزاد کنار ساحل عکس می‌گیرد.

آیا این انصاف و عدالت است؟ مردم عادی در ایران از کدامیک از این آزادی‌ها و رفاه برخوردارند؟ حسن تردست و امثال تردست‌های دودوزه و مکار فقط آزادی را برای خود و خانواده خود می پسندند! کشور آلمان چگونه به این قاتل‌های شریعت‌مدار و ناقض حقوق بشر که نان در خون مردم می زنند مجوز اقامت داده است؟

ما خواهان محاکمه‌ی حسن تردست و عوامل دیگر جمهوری اسلامی هستیم که ۴۱ سال است خون مردم ایران را در شیشه کرده‌اند اما برای خودشان بهترین زندگی‌ها را این سو و آن سوی مرزها درست کرده، به عیش و نوش مشغول‌اند.

#حسن_تردست_قاضی_مرگ

به روز شده‌ها

۲ سال قبل

20-12-2020 22:25:49

دادخواست چاپ شد

۲ سال قبل

22-12-2020 20:19:57

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ سال قبل

21-12-2020 07:55:13

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ سال قبل

21-12-2020 00:22:19

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 382 حامی
  • 42 در انتظار تأیید