وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی

دختران شین‌آباد هنوز نیازمند امکانات درمانی هستند

نویسنده: امضا محفوظ
دیدن همه امضاها
۳۳۹ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹

هشت سال از آتش‌سوزی مدرسه‌ی دخترانه‌ی روستای شین‌آباد (پیرانشهر، آذربایجان غربی) در آذرماه ۹۱ گذشت. در این آتش‌سوزی دو دانش‌آموز از شدت سوختگی درگذشتند و ۲۷ نفر دیگر دچار جراحات شدید شدند. سه دانش‌آموز انگشتان خود را از دست دادند. ۱۲ دختر دچار خشکی مفاصل شدند. صورت تعدادی از این دختران برای همیشه دیگرگون شده‌است. حریق به دلیل نقص فنی بخاری نفتی در کلاس صورت گرفت.

دختران شین‌آباد سال‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند و هنوز از روند درمان خود رضایت ندارند. وعده‌های وزارت آموزش و پرورش برای اختصاص منابع و امکانات درمانی تحقق پیدا نکرده‌است. آمنه، یکی از دختران شین‌آباد می‌گوید دولت هزینه‌ی تحصیل او را هنوز تقبل نکرده و از لحاظ درمانی نیز به دلیل خرج بالای بیمارستان خصوصی، او به بیمارستان دولتی منتقل شده و در آنجا معالجه مؤثر واقع نشده‌است. سیما یکی دیگر از این دختران بارها دست به خودکشی زده‌است.

دولت هزینه‌ی جراحی پلاستیک را فراهم نکرده و درمان با لیزر نیز به خاطر شیوع کرونا اکنون هفت ماه است که متوقف شده‌است. زخم‌ها دچار عفونت شده‌اند. دختران شین‌آباد نیازمند جراحی تخصصی برای ترمیم چهره هستند. ما امضاکنندگان این دادخواست از دولت می‌خواهیم این تسهیلات پزشکی را هرچه زودتر برای دختران شین‌آباد فراهم کند. علاوه بر امکانات فوری درمانی، باید به خواست دختران شین‌آباد برای تخصیص سهمیه‌ی کنکور و تسهیلات شغل‌یابی و استخدام نیز رسیدگی شود.

#دختران_شین_آباد

نقاشی از Ribwar Parwizi

به روز شده‌ها

۱۱ ماه قبل

08-12-2020 21:23:01

دادخواست چاپ شد

۱۱ ماه قبل

10-12-2020 13:49:43

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۱ ماه قبل

09-12-2020 01:38:48

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱۱ ماه قبل

08-12-2020 22:37:29

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 309 حامی
  • 30 در انتظار تأیید