ارگان های حقوق بشری بین المللی

آبان‌ همیشه با ماست

نویسنده: امضا محفوظ
دیدن همه امضاها
۳۴۵ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۹

رویدادِ تاریخی آبان ۹۸ بار دیگر به‌روشنی به دنیا نشان داد که میان مردم و حاکمان شکافی پر نکردنی وجود دارد. بازهم دیدیم که حاکمانِ جمهوری اسلامی برای حفظ قدرت و امتیازات خود حاضرند بی‌مهابا به قلب مردم شلیک کنند. برای‌شان تفاوتی نمی‌کند صد کشته یا ۱۵۰۰ یا بیشتر! مثل تابستان ۶۷ آنها از حفر گورهای جمعی اِبایی ندارند. آنها حاضرند هزاران هزار شهروند عدالتخواه و معترض را به زندان بیندازند و در بیدادگاههای خود احکام سنگین صادر کنند تا همه بدانند که تاوان هر اعتراض شکنجه است یا اعدام!

به مدت یک هفته اینترنت را خاموش کردند که جهان نتواند فاجعه را ببیند. در نیزار ماهشهر قتل عام کردند. در کوچه و خیابان مردم را آماج گلوله قرار دادند. اما مردم با همان امکانات ناچیز، خط سرخ خونِ تازه بر پیاده‌روها را ضبط کردند. هزاران ویدئو به جهان ارسال کردند. پدران و مادران نام و عکس فرزندان به خاک‌افتاده‌ی خود را فریاد زدند. به رسانه‌ها اطلاع رساندند و فهرستی بزرگ از اسامی کشتگانِ آبان پیش چشم جهانیان قرار دادند.

کشتار آبان فراموش نخواهد شد. ما امضاکنندگان این دادخواست می‌خواهیم صدای بازماندگان و خانواده‌های قربانیانِ کشتار باشیم. ما از محکمه‌های بین‌المللی خواهان دادستانی و محاکمه‌ی مسؤلان جنایت آبان هستیم. ما خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط معترضان آبان هستیم که اکنون با محکومیت‌های سنگین یا احکام قریب‌الوقوعِ اعدام در سیاهچال‌های جمهوری اسلامی در بند هستند. ما آبان را فریاد می‌زنیم. آبان فریاد مشترک ملت ماست.

#آبان_ادامه_دارد

#روایت_آبان_خونین

#آبان_۹۸

#کشتگان_آبان

به روز شده‌ها

۵ ماه قبل

16-11-2020 22:16:12

دادخواست چاپ شد

۵ ماه قبل

19-11-2020 06:23:50

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۵ ماه قبل

17-11-2020 16:33:02

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۵ ماه قبل

17-11-2020 00:41:25

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 309 حامی
  • 36 در انتظار تأیید