دخالت صداوسیما را در روند محاکمه‌ی متهمان سیاسی محکوم میکنیم

نویسنده: دریا قربان‌نژادی
دیدن همه امضاها
۲۱۷ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

به گفته‌ی شاهدان و راویان و وکیل خانواده‌ی مرادی، همان روزی که پدر امیرحسین مرادی زندانی سیاسی خودکشی کرد، بازجوخبرنگارها و نهادهای امنیتی خانواده‌ی وی را تحت فشار گذاشتند تا اعتراف کنند که دلیل خودکشی، مشکلات خانوادگی بوده است؛ که با مقاومت خانم مرادی و وکیل خانواده روبه رو شده اند.

و این بار اول نیست که شاهد مصاحبه‌های اجباری و فشار غیر قانونی بازجوخبرنگارها و صدا وسیما هستیم.

اقای رامین سید امامی نیز به طور رسمی اعلام کرده بود که علی رضوانی مادرشان را برای مصاحبه‌ای تحت فشار گذاشته است.

خانم سپیده قلیان از بازجوخبرنگار آمنه سادات ذبیح پور به اتهام بازجویی و فشار ، به قوه قضاییه شکایت رسمی تسلیم کرده است که نتیجه ای در برنداشت.

ما از تمامی رسانه ها و روزنامه‌ها وخبرگزاری‌ها و خبرنگارها و تمامی مردم و اقشار جامعه خواهشمندیم این بازجوخبرنگارهای بدنامِ صدا و سیما را بایکوت کنند.

همچنین از خبرنگاران و رسانه ها می‌خواهیم همکاران خود را به ترک همکاری با حکومت تشویق کنند و علیه بازجوخبرنگارهای نامبرده که شرافت خبرنگاری را در خطر انداخته‌اند افشاگری و اطلاع رسانی و محکوم کنند. و از صحبت و مصاحبه و انتشار گزارش‌هاو همکاری با این خبرنگارهای وابسته به حکومت بپرهیزند.

ما امضا کنندگان خواستاریم قوه‌ی قضاییه به مصاحبه‌های اجباری و همکاری با صدا وسیما که برخلاف قانون اساسی می‌باشد برای پرونده سازی ها خاتمه بدهد و قضات مستقل (اگر هنوز وجود دارید) و وکلای مستقل کانون وکلا  با متخلفان از جمله صداو سیمای جمهوری اسلامی به دلیل دخالت‌های پی در پی برخورد کنند و طبق قانون اساسی استقلال و بی طرفی خود را در محاکمه‌ها حفظ نمایند.

به روز شده‌ها

۲ هفته قبل

06-10-2020 18:22:22

دادخواست چاپ شد

۱ هفته قبل

13-10-2020 02:52:11

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱ هفته قبل

12-10-2020 18:46:56

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ هفته قبل

07-10-2020 21:15:10

دادخواست‌های برجسته‌شده

  • 187 حامی
  • 30 در انتظار تأیید