شهرداری تهران

پسماند تهران را درست مدیریت کنید

نویسنده: دبیر دادخواست
مشاهده همه امضاها
۳۲
۰
۰

مسئولان محترم شهرداری تهران، ‌ مسئولان محترم سازمان حفاظت از محیط زیست تهران، مسئولان محترم وزارت بهداشت،

مسأله مدیریت پسماند پایتخت ایران به معضل بهداشتی بزرگی تبدیل شده. در گوشه و کنار تهران می‌توان دید که زباله‌ها در کنار خیابان رها می‌شوند.

همان‌طور که رسانه‌های رسمی گزارش داده‌اند، در فقدان مدیریت مناسب پسماند، شمار موش‌های تهران به مراتب بیشتر شده و دیدن هرروزه آنها در خیابان‌های شهر به عادت تبدیل شده است. و این در حالی است که تازه از فصل گرما عبور کردیم که معمولاً اثرات سوء باقی‌ماندن پسماندها بر بهداشت و سلامت شهروندان بیشتر است.

در عین حال، کارگران رفتگر شهرداری‌های منطقه‌های مختلف تهران نیز از حقوق اندک ماهانه‌شان محروم مانده‌اند و اعتراض‌ها و نارضایتی‌های آنها ــ‌ که هم دستمزد پایین دارند و هم وظیفه‌ای مهم ــ‌ کمکی به حل مشکل بهداشت و مدیریت پسماند نمی‌کند.

همچنین نواحی ثروتمندنشین شهر به مراتب با مشکلات کمتری در این باره دست و پنجه نرم می‌کند و هر چه محلات فقیرنشین‌تر و حاشیه‌ای‌تر می‌شوند، ‌ مشکل زباله و عدم وجود بهداشت مناسب افزون می‌شود ــ‌ که نشانه تبعیض است.

سازمان حفاظت از محیط زیست باید در این موارد به شهرداری تهران تذکر بدهد. وزارت بهداشت و آموزش پزشکی نیز وظیفه نظارت و تذکر دارد.

مسئولان شهرداری تهران،

از شما می‌خواهیم هر چه زودتر به لایه‌های مختلف مشکل مدیریت پسماند، ‌ از جمله پرداخت حقوق کارگران سر موعد و افزایش متناسب دستمزدهای آنها، مقابله با تبعیض و کنارگذاشتن رویکرد مدیریتی تبعیض‌آمیز، مبارزه با انبوه موش‌ها و ترمیم فاضلاب‌هایی که زیست‌بوم آنها هستند، ‌ و حمل و نقل مرتب پسماندها بپردازید. همچنین می‌خواهیم گزارش شفافی از نحوه مدیریت فعلی، سطح مشکلات به وجودآمده، ‌ خسارت‌ها و راه‌حل‌ها تهیه کنید.

به روز شده‌ها

چیزی هنوز به‌روز نشده‌است.

دادخواست‌های مشابه

  • 37 پشتیبان
  • 0 برجسته شد.