شهرداری تهران

پسماند تهران را درست مدیریت کنید

نویسنده: دبیر دادخواست
دیدن همه امضاها
۳۳۶ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

مسئولان محترم شهرداری تهران، ‌مسئولان محترم سازمان حفاظت از محیط زیست تهران، مسئولان محترم وزارت بهداشت،

مسأله مدیریت پسماند پایتخت ایران به معضل بهداشتی بزرگی تبدیل شده. در گوشه و کنار تهران می‌توان دید که زباله‌ها در کنار خیابان رها می‌شوند.

همان‌طور که رسانه‌های رسمی گزارش داده‌اند، در فقدان مدیریت مناسب پسماند، شمار موش‌های تهران به مراتب بیشتر شده و دیدن هرروزه آنها در خیابان‌های شهر به عادت تبدیل شده است. و این در حالی است که تازه از فصل گرما عبور کردیم که معمولاً اثرات سوء باقی‌ماندن پسماندها بر بهداشت و سلامت شهروندان بیشتر است.

در عین حال، کارگران رفتگر شهرداری‌های منطقه‌های مختلف تهران نیز از حقوق اندک ماهانه‌شان محروم مانده‌اند و اعتراض‌ها و نارضایتی‌های آنها ــ‌ که هم دستمزد پایین دارند و هم وظیفه‌ای مهم ــ‌ کمکی به حل مشکل بهداشت و مدیریت پسماند نمی‌کند.

همچنین نواحی ثروتمندنشین شهر به مراتب با مشکلات کمتری در این باره دست و پنجه نرم می‌کند و هر چه محلات فقیرنشین‌تر و حاشیه‌ای‌تر می‌شوند، ‌ مشکل زباله و عدم وجود بهداشت مناسب افزون می‌شود ــ‌ که نشانه تبعیض است.

سازمان حفاظت از محیط زیست باید در این موارد به شهرداری تهران تذکر بدهد. وزارت بهداشت و آموزش پزشکی نیز وظیفه نظارت و تذکر دارد.

مسئولان شهرداری تهران،

از شما می‌خواهیم هر چه زودتر به لایه‌های مختلف مشکل مدیریت پسماند، ‌ از جمله پرداخت حقوق کارگران سر موعد و افزایش متناسب دستمزدهای آنها، مقابله با تبعیض و کنارگذاشتن رویکرد مدیریتی تبعیض‌آمیز، مبارزه با انبوه موش‌ها و ترمیم فاضلاب‌هایی که زیست‌بوم آنها هستند، ‌ و حمل و نقل مرتب پسماندها بپردازید. همچنین می‌خواهیم گزارش شفافی از نحوه مدیریت فعلی، سطح مشکلات به وجودآمده، ‌ خسارت‌ها و راه‌حل‌ها تهیه کنید.

به روز شده‌ها

۱ سال قبل

22-08-2019 00:29:14

دادخواست چاپ شد

۳ ماه قبل

01-07-2020 05:29:58

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۱ سال قبل

28-09-2019 17:47:19

50 پشتیبان

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

تازه‌ترین دادخواست‌ها

  • 117 حامی
  • 219 در انتظار تأیید