قانون‌گذاران و دولت

انجام مراسم محرم با وضعیت قرمز کرونا، قتل‌عام مردم است

نویسنده: نسیم روشنایی
دیدن همه امضاها
۴۲۹ پی‌دی‌اف
۰
۰
0 امضاهای تأیید نشده
0 امضاهای تأیید شده

ویروس کرونا در اوج وضعیت قرمز است اما دولت روحانی به جای مهار آن تصمیم گرفته در ماه محرم شعله‌ی این آتش را بالاتر بکشد! در وضعیت قرمز نشانه‌ای از پایین آمدن تعداد مبتلایان و مرگ‌ومیرها نیست، اما دولت به فرمان رهبر اصرار دارد که برگزاری مراسم سوگواری مهم‌تر از جان سوگواران است!

در سراسر کشور هیچ نشانی از فروکش کردن شیوع کووید ـ ۱۹ به چشم نمی‌خورد. در این وضعیت اما وزارت بهداشت به جای ترسیم یک برنامه‌ی عقلانی برای جلوگیری از سرایت و پخش این بیماری در مکان‌ها و مجامع عمومی، وقت و انرژی خود را گذاشته که «پروتکل ویژه‌ی محرم» را تدوین کند! به‌جای تعهد پزشکی، مأموریت مذهبی وزارت بهداشت این شده که برای مردم پروتکل انتقال ویروس بنویسد!

وضعیت قرمز به گفته‌ی معاون وزارت بهداشت یعنی، «روزانه تقریبا ۴هزار نفر بستری می‌شوند و تا ۱۰ درصد آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند. تا زمانی که بستری‌ها کاهش نیابد، مرگ ۲۰۰ تایی (روزانه) مهمان ماست». اما همین وزارت بهداشت به جای درخواستِ لغو تجمعاتِ بزرگ که انتقال ویروس را صدها برابر سرعت می‌بخشد، در صدد تدوین «پروتکل ویژه» برای برگزاری «باشکوه» مراسم ماه محرم است!

برای این حاکمیت تبلیغات مذهبی مهم‌تر از جان و سلامت و بهداشت شهروندان است. می‌دانند که احساسات مذهبی مردم را چگونه به کار گیرند تا پوششی باشد بر بی‌کفایتی و بی‌لیاقتیِ دولتمردان، پوششی بر ورشکستگی اخلاقی و سیاسیِ این ولایت و رکابدارانِ رهبرِ قسی‌القلبِ این نظام نامقدس!

ما امضاکنندگان این دادخواست به ستاد مبارزه با کرونا، نمایندگان مجلس، و وزارت بهداشت تذکر می‌دهیم که برای جان و سلامت مردمِ دیندار احترام قائل شوند. ما می‌خواهیم این مقامات، مردم را به خیابان‌ها نکشانند و وضعیت قرمز را با خون آنان قرمزتر نکنند!

به روز شده‌ها

۲ ماه قبل

29-07-2020 18:25:20

دادخواست چاپ شد

۲ ماه قبل

30-07-2020 17:39:01

200 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

29-07-2020 23:24:58

100 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

۲ ماه قبل

29-07-2020 22:12:00

50 پشتیبان‌

مشاهده همه پیشتیبان‌ها

تازه‌ترین دادخواست‌ها

  • 364 حامی
  • 65 در انتظار تأیید