تست ـ موقت


خودرو پراید، گران، ناامن و بدون آینده

قیمت خودرو پراید در اردیبهشت امسال یک‌بار دیگر افزایش یافت و در بازار با نوسانات بسیار به ۸۰ و حتا ۹۰ میلیون تومان هم رسید. این بهای گران توجیه منطقی ندارد.

در تاریخ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ خبرگزاری تسنیم از رئیس سازمان پزشکی قانونی نقل کرده‌بود که، «پراید رکورددار مرگ‌ومیر ایرانیان در سال ۹۲ است.» در این سال تعداد ۲۴۵۴ نفر در این خود رو کشته‌شدند. این عدم ایمنی در سال‌های بعد نیز کمابیش ادامه داشته‌است و بارها مورد انتقاد قرار گرفته‌است. سال گذشته مدیرعامل شرکت سایپا اعلام کرد تولید پراید در تیر ماه ۱۳۹۹ کاملا متوقف می‌شود. این تصمیمی بود که صاحبان سایپا چند سال قبل گرفته اما اعلام نکرده بودند چون به گفته‌ی مدیرعامل سایپا، این پنهان‌کاری «برای جلوگیری از وارد شدن التهاب به بازار» بوده‌است!

چرا باید مردم برای یک خودرو با سطح پایین ایمنی که قرار نیست از این به بعد تولید آن ادامه داشته باشد چنین قیمت گزافی بپردازند؟ سودجوییِ بی‌پایان صاحبان سایپا و فروشندگان نمایشگاه‌ها در کنار سالها بی‌اعتنایی به جان و امنیت مشتریان خود خیره‌کننده‌است.

ما امضاکنندگان این دادخواست، در اعتراض به این بی‌‌اعتنایی‌های سودجویانه، خواهان بایکوت پراید هستیم. بیایید از خرید این اتوموبیلِ ناامن خودداری کنیم تا خودروسازان از این پس به کیفیت تولید و بهای مناسب برای محصول خود توجه بیشتر نشان دهند.

 

لطفا نظر بدهید